Yumurta Zarı ve Yumurta Kabuğu Kapsülü
&
Takviye Edici Gıda

Yumurta Kabuğu Kapsülü

Kalsiyum İle Yüklüdür
Ortalama bir yumurta kabuğu, bir yetişkin için günlük olarak önerilen kalsiyum miktarının iki katını sağlayabilir ve bu da onu; kalsiyum bakımından en zengin gıdalardan biri haline getirir. Kalsiyum, kemiklerin büyümesi ve gelişmesi için vazgeçilmez bir mineraldir. Ayrıca kalp ritmini düzenlemeye yardımcı olur, kas fonksiyonunu artırır ve kandaki magnezyum, fosfor ve potasyum düzeylerini kontrol eder.

Ortalama bir beslenme alışkanlığındaki kalsiyum eksikliğinin yaygınlığını göz önünde bulundurduğumuzda, yumurta kabuğu açıkça ucuz ve kolayca bulunabilen bir kalsiyum kaynağıdır. Aslında, bazı çalışmalar vücut böylece kalsiyum aşırı tüketim riskleri azaltan, daha yavaş gıda tabanlı kabuk kalsiyum işler çünkü yumurta kabuğu elde edilen kalsiyum, kalsiyum takviyesi türetilen aynı miktarlarda daha yararlı olabileceğini göstermektedir.

Kemikleri Güçlendirir ve Osteoporoz Tedavisine Yardımcı Olur!
Yumurta kabuğundaki kalsiyumunun avantajları, osteoporoz tedavisi için çalışan bilim insanlarının dikkatini çekmeye başladı. Bulgular, kabuk tarafından sağlanan kalsiyum, stronsiyum ve florin, kemik bolizmasını olumlu etkiler ve kıkırdak büyümesini uyardığı gösterilmiştir.

Postmenopozal kadınlarda yapılan klinik çalışmalar ayrıca kabuklardan elde edilen tozun osteoporoz ile ilişkili ağrıyı azaltabildiğini ve hanımların hareketliliğini artırabildiğini göstermektedir. Aynı çalışmalar yumurta kabuğu kürü ile kemik dejenerasyonunun durdurulması veya bazı durumlarda genel kemik yoğunluğunda bir artış arasında bir bağlantı bulmuştur.

Diğer araştırmacılar, içindeki proteinlerin kemik doku maddeleri için doğal bir kalsiyum karbonat kaynağı olarak kullanılıp kullanılmayacağını araştırıyorlar. Yumurta kabuğu proteinlerini hyaluronan adı verilen bir madde ile birleştirerek, gelişmiş kemik üretimi ve doku mühendisliği formlarını açığa çıkardılar. Bu durum, kemik replasmanı için kullanılmak üzere; daha ucuz ve kolayca yarar elde edilebilecek bir kalsiyum kaynağını vadetmektedir.

Yumurta Zarı Kapsülü

Boyun sırt ve bel ağrılarını azaltmaya yardımcı olur.


Kireçlenme ağrılarının hızla giderilmesine yardımcı olur.


Kemik erimesi hastalığını önlemeye yardımcı olur.


Osteoartrit tedavisinde yardımcı olur.


Yapısında kollajen ve kalsiyum tuzları ile kemik, eklem ve bağ dokusu rahatsızlıklarında her hün bir kapsül kullanımı uygun görülmektedir.


Kollajen hyaluronik asit ve glukozamin kondroitin sülfat ile hücre yenileyici özelliği bulunur, cilt üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır.


Kireçlenme (osteoartrit): Kemik yapısının bozulması ile kemik uçlarında meydana gelen kireçlenme, eklemlerdeki hareket mekanizmasını kısıtlamaktadır. Yumurta kabuğu zarı eklemleri güçlendirerek hareket kısıtlılığını azaltır.

Eklem sıvısı: İleri yaşlarda meydana gelen eklem sıvısının azalması ile birlikte eklemlerde ağrı ve hareket kısıtlılığı oluşur. Eklemlerdeki sıvının bütünlüğünü sağlayan glukosamin, vücutta azaldığında eklem sıvısı kaybolur. Yumurta kabuğunun zarında bulunan glukosamin eklem yerlerindeki sıvının azalmasını engeller.

Kıkırdak yapı: Eklemlerdeki hareket kolaylığını sağlayan iki kemik arasındaki kıkırdak yapı özellikle ileri yaşlarda bütünlüğünü kaybeder. Kıkırdak yapının oluşmasını sağlayan glukosamin ve kondroitin vücutta azaldığında kıkırdak yapı özelliğini kaybeder. Kıkırdak yapının ihtiyacı olan glukosamin ve kondroitin ek olarak alınması tavsiye edilir. Yumurta kabuğu zarının içeriği glukosamin ve kondroitin açısından zengindir.