Kor Yumurta'nın Farkı

Farkımız, Organik yumurta ve organik piliç eti üretiminde akademik ve bilimsel bakış açısı ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olmaktır. Kor Yumurta kalitesini ürünlerin beğenisi ile kanıtlamayı başarmıştır. Hem ulusal hem de uluslar arası düzeyde elde ettiği ödüllerle işini aşkla yapan Kor Yumurta kalitenin asla tesadüf olmadığına inanan güçlü bir anlayışla hedeflerine emin adımlarla ilerlemeyi amaçlar. Bunun için daima mor inek teoremini benimsemektedir.

SARISINDA KALİTE VAR!

Yumurta üretimini bilimsel değerlere önem vererek sürdüren Kor Yumurta; yumurta sarısı için doğal renklendiricilerden faydalanmak amacıyla, Kırmızı Biber ve Kadife Çiçeği gibi doğal renk verici bitkileri kendi arazilerinde fidan haline getirip tarımını yapmaktadır. Hasatı yapılan kadife çiçeklerini ve kırmızı biberleri toplar, gölgede kurutup tavuk yemlerine reçeteye göre ekler. Gıda ürünlerinde rengin lezzet algısını etkilediğine yürekten inanan anlayışımızla sarısı ile lezzet farkı yaratan yumurta üretimi gerçekleştiriyoruz.

TESCİLLİ KALİTE!

2015 yılında Belçika merkezli International Taste & Quality Institute tarafından organik yumurta alanında ödül alarak Türkiye’nin bu alandaki gurur kaynağı olan Kor Yumurta; başarısını ulusal anlamda da kanıtlamayı başarmıştır. Bu çerçevede, Tüketicileri Koruma Derneği tarafından ‘En Beğenilen ve Tavsiye Edilen Marka’ ödülünü 2 kez kazanmayı başarmıştır.

ÜRETİMDE BİLİMSEL YAKLAŞIM!

Dr. İsmail Kor öncülüğünde kurulan ve kuruluşundan bu yana bilimsel ilkelere önem veren Kor Yumurta; üretimin her alanında bilimsel değerlere önem verir. Bilimsel ölçütleri dünya standartları ile buluşturarak üretim faaliyetlerine yansıtan Kor Yumurta; Ar-Ge çalışmalarına da önem vererek dinamik bir yaklaşımla organik yumurta ve organik piliç eti üretiminin yanında yumurta tozu, yumurta kabuğu ve zar kullanımını tüketicilere sunmaktadır.

GENİŞ VE DOĞAL YAŞAM ALAN!

Organik yumurta üretiminin bir gerekliliği olan rahatça gezebilme ve toprakla temas gibi unsurları tavuklarımız için sağlıyoruz. Kentsel alandan uzak bir yerde kurulu çiftliklerimizde geniş ve doğal bir yaşam alanı oluştururken sağlıklı bir üretim gerçekleştiriyoruz. Üretim alanında sunduğumuz doğallığı tavukların beslenmesinde de gözetiyor ve kimyasal içermeyen yemler kullanıyoruz. Üstelik çiftlik arazisindeki toprağın ve bitkilerin de kesinlikle kimyasal maddeler ile temas etmesine müsaade etmiyoruz.