ÜRÜNLER

YUMURTA TOZU

YUMURTA TOZU

Yumurta tozu üretimi ile besin değeri yüksek çözümler üreten Kor Yumurta; ürün çeşitliliğinde her geçen gün yeni bir adım atarak tüketicilerini mutlu etmenin yollarını arıyor! Yumurta tozu; anne sütünün ardından besin değeri açısından en zengin ürünlerden bir tanesi olması nedeniyle ciddi manada rağbet görüyor. Besin değeri yüksek bu ürünün doğru üretim koşulları altında üretilip tüketiciye sunulmasını bir sorumluluk kabul ederek sağlıklı beslenebilmeniz adına bu ürünü sofralarınıza kadar ulaştırıyoruz. Peki, son dönemin en çok tercih edilen ürünlerinden bir tanesi olan yumurta tozu nedir? Bu ürünün kullanım alanları nelerdir?

Yumurta Tozu Nedir?

Protein, mineral ve vitamin gibi minerallerce zengin bir ürün olma sıfatıyla Kor Yumurta Üretim Tesisleri’nde üretilen yumurta tozu; yumurtanın sarısının, beyazının veya tümünün toz haline getirilerek sofralara sunulmasını ifade eder. Kor Yumurta çiftliğinde organik üretim anlayışı ile üretilen yumurtalardan elde edilen toz da tıpkı yumurtalar gibi organiktir. Toplum sağlığı ve bireylerin lezzet anlayışlarına olan saygımız çerçevesinde üretimimizin hiçbir safhasında kimyasal kullanmayarak sağlığınızı korumaya özen gösteriyoruz. Üstelik yumurta tozlarının üretiminde hijyenik ortamın sağlanması adına da gerekli bütün önlemlerin alınmasını sağlıyoruz.

Yumurta Tozu Avantajları Nelerdir?

Yumurta doğası gereği sağlıklı ve besin değeri yüksek bir üründür. Organik olarak üretilen yumurtaların çok daha yüksek standartlarda olduğu kabul edilir. Yumurtanın toz hali ile getirilmesinde temel amaç yumurtanın saklama ve koruma koşullarının zorluğudur. Bu anlamda Kor Yumurta üretim çiftliğinde üretimi gerçekleşen yumurta tozlarının avantajları şu şekildedir;
• Yumurtaya nazaran daha uzun raf ömrüne sahip olduğundan saklaması daha kolaydır.
• Toz şeklindeki bu ürün farklı miktarlarda taşınabilen ve yumurta gibi kırılması konusunda endişelenmeyeceğiniz bir üründür.
• Kamp ve dağcılık sporları ile ilgilenen kimseler için alternatif bir besin olma özelliği taşır.
• Hafif olmasının yanı sıra soğutucu gerektirmediğinden doğa koşullarında tüketimi oldukça kolaydır.
• Toz halindeki yumurta farklı besinlerle karıştırılarak yenebildiğinden yumurta sevmeyen çocuklar için harikadır.
Kor Yumurta kalitesi ile sofralarınıza sunulan yumurta tozu ile daha lezzetli anlar sizlerle!

ÜRÜNLERİMİZE ONLINE ULAŞMAK İÇİN BUTONU TIKLAYIN...