ÜRÜNLER

ORGANİK YUMURTA

ORGANİK YUMURTA

Organik yumurta; organik yem hammaddeleri ile beslenen ve organik yönetmeliğe uygun çevre şartlarında barınan tavuklardan elde edilen yumurtalardır. Besin değeri bakımından daha kaliteli ve insan sağlığına herhangi bir risk teşkil etmeyen organik yumurta Kor Yumurta kalitesi ile sizlerle buluşuyor!

Halk arasında köy yumurtası ile karıştırılan ve bu anlamda yanlış algı oluşmasına neden olan organik yumurtaların üretim aşaması rastgele gerçekleştirilmez. Bu nedenle köylerde rastgele yemlenen tavuklardan elde edilen yumurtaların aksine, Kor Yumurta güvencesi ile sofralarınıza ulaştırılan yumurtalar çiftliğimizde çok özel üretim teknikleri ile elde edilir. Yumurta üretimi aşamasında veteriner hekim, gıda mühendisi ve ziraat mühendisi gibi organik yumurta konusunda profesyonelleşmiş uzmanlardan destek alarak size gerçek anlamda organik ürünler sunuyoruz.

Organik Yumurta Neden Diğerlerinden Farklıdır?

Yumurtanın organik olması tavukların beslendiği ve yaşadığı ortamın tamamen kimyasallardan arındırılmış olması şartına bağlıdır. Bunun yanı sıra organik ürünleri diğerlerinden ayıran belli başlı noktalar vardır.

• Tavuk yemleri ve otlarında sentetik, gübrelenmiş ya da ilaca maruz kalmış unsurlar bulunmaz,
• Yumurta üretiminde tavuklara verilen yemler organik sertifikasına sahiptir,
• Tavukların hastalanması durumunda antibiyotik veya hormon içeren herhangi bir ilaç enjekte edilmez,
• Tavukların yaşa alanlarında kullanılan toprak en az 3 yıldır sentetik ya da kimyasal gübrelemeye maruz kalmamış özelliktedir,
• Çiftlikler çevresel faktörlerin ortaya çıkaracağı risklerden uzaktır,
• Yumurtalar Ecocert ve IMO gibi uluslar arası kuruluşlarca organik sertifikalıdır.

Neden Kor Yumurta?

Yumurta konusunda organik üretim standartlarını yakaladığımız çiftliklerimizde tavuklarımıza gözümüz gibi bakıyoruz. Tavuklarımızdan elde ettiğimiz yumurtaları sevdiklerinizle birlikte tüketebilmeniz adına tamamen doğal yöntemlerle sofralarınıza kadar ulaştırıyoruz. Tavukçuluk ve yumurta sektöründe uzun yıllardır hizmet veren bir firma olmanın verdiği tecrübe ile organik yumurta konusunda fark yaratmayı başarıyoruz. Türkiye’de organik üretim konusunda uluslararası lezzet ödülü almayı başaran ilk ve tek yumurta üreticisi olarak size sadece kalite değil lezzet de sunuyoruz. Siz ürünlerimizi afiyetle tüketirken biz de daha kaliteli ve lezzetli ürünler için çabalıyoruz.

ÜRÜNLERİMİZE ONLINE ULAŞMAK İÇİN BUTONU TIKLAYIN...