ÜRÜNLER

ORGANİK PİLİÇ

ORGANİK PİLİÇ

Organik piliç eti; zararlı kimyasaldan tamamen arındırılmış üretim tesisimizde organik yemlerle beslenen, her aşaması kontrol ve kayıt altında tutulan, 83 günde kesime giren sertifikalı piliçlerin etidir. Organik piliç eti yaygın kanının aksine köy tavuğu olarak ifade edilen tavuklardan farklı ve çok daha kaliteli şartlarda üretilmiş piliç eti demektir. Sizi ve sevdiklerinizi düşünerek özenle yetiştirdiğimiz organik piliçleri İslami hassasiyetlere uygun bir şekilde keserek sofralarınıza kadar getiriyoruz. Peki, üretim aşaması çiftliğimizde hassas bir şekilde süren piliç etleri, hangi özellikleri taşıyor?
Organik Piliç Eti Özellikleri

Türkiye’nin en güvenilir piliç eti üreticilerinden bir tanesi olan Kor Yumurta; sofralarınızda doğal lezzetler ile mutlu anlar yaşamanız adına ürettiği organik piliç etlerinde şu detaylara önem verir;
• Tavukların beslenmesinde kullanılan başta yemler ve otlar olmak üzere her türlü ürünün organik sertifikalı olması,
• Hastalanan tavukların antibiyotik ve diğer hormonlu ilaçlara maruz bırakılmadan doğal yöntemlerle iyileştirilmesi,
• Çiftlik içerisindeki toprak alanların 3 yıldan uzun süredir kimyasal maddelere maruz kalmamış olması,
• Tavukların içtikleri suyun dahi kontrollerden geçirilerek tavuklara sunulması,
• Tavukların etlenme aşaması olarak ifade edilen besi sürecinde et miktarında ani artışlara yol açacak zararlıların kullanılmaması,
• Kesim aşamasına uygun hale gelen piliçlerin hijyenik ortamlarda ve İslami hassasiyetlere uygun kesilmesi,
• Kesim sonrası süreçte paketleme ve depolamanın soğuk zincir kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilmesi.
Tavuk piliç eti konusunda süreci baştan sona yüksek standartlarda takip ederken kalite ve lezzet konusunda taviz vermiyoruz!

Organik Piliç Eti ve Kor Yumurta

YOrganik piliç eti konusundaki hassasiyetimizi çiftliğimizdeki üretim aşamalarında ortaya koyuyor ve sofralarınıza lezzet getiriyoruz. Annelerimizin piliç eti ile en lezzetli ve sağlıklı yemekleri yapmasında rol oynamanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin lezzet ve kalite ödüllü tek üreticisi olarak piliç ve yumurta üretimini büyük özenle gerçekleştiriyoruz. Siz de lezzet ve kaliteye Kor Yumurta’nın organik piliç eti ile merhaba diyebilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZE ONLINE ULAŞMAK İÇİN BUTONU TIKLAYIN...