KURUMSAL

FARKIMIZ

FARKIMIZ

organik yumurta ve organik piliç eti üretiminde Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olarak, Kor Yumurta kalitesini ürünlerimiz ile kanıtlamayı başarmış olmaktır. Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde elde ettiği ödüllerle işini aşkla yapan Kor Yumurta kalitenin asla tesadüf olmadığına inanan güçlü bir anlayışla hedeflerine emin adımlarla ilerlemeyi amaçlar.

Sarısında Kalite Var!

Yumurta üretimini bilimsel değerlere önem vererek sürdüren Kor Yumurta; yumurta sarısı için doğal renklendiricilerden faydalanmak amacıyla, Kırmızı Biber ve Kadife Çiçeği gibi doğal renk verici bitkileri kendi arazilerinde fidan haline getirip tarımını yapmaktadır. Hasatı yapılan kadife çiçeklerini ve kırmızı biberleri toplar, gölgede kurutup tavuk yemlerine reçeteye göre ekler. Gıda ürünlerinde rengin lezzet algısını etkilediğine yürekten inanan anlayışımızla sarısı ile fark yaratan yumurta üretimi gerçekleştiriyoruz.

Tescilli Kalite!

2015 yılında Belçika merkezli International Taste & Quality Institute tarafından organik yumurta alanında ödül alarak Türkiye’nin bu alandaki gurur kaynağı olan Kor Yumurta; başarısını ulusal anlamda da kanıtlamayı başarmıştır. Bu çerçevede, Tüketicileri Koruma Derneği tarafından ‘En Beğenilen ve Tavsiye Edilen Marka’ ödülünü 2 kez kazanmayı başarmıştır.

Üretimde Bilimsel Yaklaşım!

Dr. İsmail Kor öncülüğünde kurulan ve kuruluşundan bu yana bilimsel ilkelere önem veren Kor Yumurta; üretimin her alanında bilimsel değerlere önem verir. Bilimsel ölçütleri dünya standartları ile buluşturarak üretim faaliyetlerine yansıtan Kor Yumurta; Ar-Ge çalışmalarına da önem vererek dinamik bir yaklaşımla organik yumurta ve organik piliç eti üretiminin yanında yumurta tozu, yumurta kabuğu ve zar kullanımını tüketicilere sunmaktadır.

Geniş ve Doğal Yaşam Alanı!

Organik yumurta üretiminin bir gerekliliği olan rahatça gezebilme ve toprakla temas gibi unsurları tavuklarımız için sağlıyoruz. Kentsel alandan uzak bir yerde kurulu çiftliklerimizde geniş ve doğal bir yaşam alanı oluştururken sağlıklı bir üretim gerçekleştiriyoruz. Üretim alanında sunduğumuz doğallığı tavukların beslenmesinde de gözetiyor ve kimyasal içermeyen yemler kullanıyoruz. Üstelik çiftlik arazisindeki toprağın ve bitkilerin de kesinlikle kimyasal maddeler ile temas etmesine müsaade etmiyoruz.

ÜRÜNLERİMİZE ONLINE ULAŞMAK İÇİN BUTONU TIKLAYIN...